Про наукову сингапурську діаспору випускників-фізиків (відеорепортаж від професора Гусака)

Сьогодні закінчується тритижневий візит Андрія Михайловича Гусака, професора кафедри фізики Черкаського національного, до Тайваню і Сингапуру.  Перші два тижні були надзвичайно насичені роботою над науковими проблемами у співпраці з професором Кінг Нінг Ту та читанням лекцій у двох з кращих тайванських університетів. А останні кілька днів професор Гусак провів у Сингапурі на запрошення свої учнів, зараз успішних науковців – докторів філософії Олександра Малого і Вадима Куліша, аспірантів Ігоря Радченка та Костянтина Сопіги.

Крім цікавих наукових бесід, екскурсій і відпочинку Андрій Михайлович встиг записати інтерв’ю із сингапурськими українцями. Питання він ставив актуальні та важливі для вітчизняної науки й освіти, а молоді небайдужі дослідники відповідали щиро і неупереджено. Викладаємо відео без скорочень і ретуші. Сподіваємося, що воно буде цікаве як студентам (які обирають життєву дорогу), так і професорам та керівництву (які активно шукають шляхи реформування й осучаснення галузі, а також вибору стратегії освітнього, наукового, технологічного розвитку України).