Французький дослідник про центр: “Я вражений мотивацією науково-технічного персоналу і рівнем модернізації обладнання”

Наприкінці літа Черкаський національний, зокрема ННІ інформаційних технологій і ННЦ фізико-хімічних досліджень, відвідав Jacquemin Manoоl, аспірант Альпійського університету (SIMaP laboratory Universitу Grenoble Alpes, Grenoble, France). Ініціатором візиту та розвитку дружніх наукових контактів став Олексій Ляшенко, успішний випускник спільної українсько-французької аспірантури під керівництвом професора Андрія Гусака (ЧНУ ім. Б. Хмельницького) і професора Fiqiri Hodaj (Universitу Grenoble).

Олексій минулого року в Греноблі отримав ступінь доктора філософії, блискуче захистивши дисертацію, ряд дослідів для якої провів у лабораторіях  центру фізико-хімічних досліджень нашого університету. Зараз він активно співпрацює з французькими і швейцарськими науковими центрами, та не забуває про черкаських колег, проводячи дослідження з новим поколінням молодих науковців-фізиків.

У цьогорічну відпустку Олексій Ляшенко завітав додому зі своїм французьким другом і колегою Мануелем Жакманом. Французький гість не лише відпочивав на гостинній українській землі, а й спілкувався з колегами – як відомо, науковець це не професія, а покликання, яке й гадки не має про вихідні, відпустки і нормований  графік роботи ;))). Зокрема Мануель мав змогу ознайомитися з експериментальною базою навчально-наукового центру  фізико-хімічних досліджень, оцінити її рівень за науковими результатами черкаських науковців та дослідницькими проектами студентів ННІ інформаційних технологій. Особливо цікавим і обопільно корисним виявилося  обговорення експериментальних методик вивчення тонкоплівкових матеріалів.

Наскільки об’єктивно ми представили цю подію, оцінюйте самі з листа Мануеля про враження від поїздки:

In August, 14th 2017 I visited the Educational and Scientific Institute of Information Technology of Cherkasy University.

After exchange with students about French PhD opportunities and short discussion about their research, I visited the laboratory facilities of Center for Physical and Chemical Research.

I was impressed by the motivation of scientific and technical staff, in particular Dr. Yaroslav Korol, who assures the good function of several essential device as SEM, XRD, TEM, etc.  All these devices are vital for any research in material science field and I see that even if some of them are 40 years old, they are not obsolete at all, thanks to computer improvement and good maintenance.

Despite the small financement allowed to the department I see that they develop devices like impact strength test machine and optical devices.

In conclusion, I feel that the department has a certain potential and it is totally able to carry scientific projects especially in the ceramics field from A to Z.

I want to thank to Dr. Yurii Liashenko, Dr. Yaroslav Korol and Dr. Oleksii Liashenko for setting up this visit, which was very interesting and fruitful.